رتبه دهم سرآمدان علمی کشور به دانشگاه آزادتهران مرکزی اختصاص یافت

هاتف امروز: دانشگاه آزاد تهران مرکزی طبق اعلام فدراسیون سرآمدان علمی ایران در سال ۹۷ رتبه ۱۰ سرآمدان علمی کشور را به خود اختصاص دا د. این سرآمدان در رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی، داروسازی، علوم پزشکی و زیستی و … فعالیت می کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروزبه نقل ازفدراسیون سرآمدان علمی ایران،با توجه به اینکه فرآیند ارزیابی و انتخاب سرآمدان علمی کشور مبتنی بر انتشار مقاله در نشریات برتر می‌باشد، انتخاب نشریات برتر گامی مهم در این فرآیند می باشد. فدراسیون سرآمدان علمی ایران در ابتدای شروع به فعالیت خود ۶۲ نشریه را براساس ضریب آیگن و ضریب تأثیر انتخاب کرده است (انتخاب نشریات برتر) و در این چند سال گذشته نیز در تلاش بوده است که فهرست این نشریات را بهبود دهد. موسسه نیچر نیز در همین سال ها با استفاده از نظرات نخبگان اقدام به معرفی برترین نشریات علمی نموده است (فهرست نشریات برتر نیچر ایندکس).

 

در سال ۱۳۹۷ فدراسیون سرآمدان با ادغام فهرست خود با فهرست نشریات نیچر ایندکس و چند نشریه در حوزه ریاضی اقدام به شناسایی و معرفی سرآمدان علمی کرده است.

 

برای این کار فدراسیون چند بند را مد نظر قرار داده است:

  • تمامی اطلاعات از پایگاه داده Web Of Science استخراج شده است؛
  • اطلاعات مربوط به مقالات ۳ سال گذشته کشور (۲۰۱۵ الی ۲۰۱۷) تهیه شده است؛
  • فقط اطلاعات نویسندگانی لحاظ شده است که حداقل در یک مقاله بعنوان نویسنده مسئول و با آدرس (Affiliation) یکی از موسسات ایرانی معرفی شده‌اند؛
  • سایر اطلاعات افراد شامل شاخص اچ، میانگین ارجاعات و سن علمی و … نیز برای کل دوره تحقیقاتی افراد در نظر گرفته شده است.

 

با در نظر گرفتن سایر شرایط بالا، اطلاعات بیش از ۸۰۰ مقاله گردآوری شد. در این مقالات بیش از ۲۵۰ نفر از محققان کشور بعنوان نویسنده مسئول نقش داشته اند که در نهایت از افرادی که بیشترین امتیاز را در حوزه های تخصصی خود کسب کرده اند و بعنوان عضو هیأت علمی در دانشگاههای کشور مشغول به فعالیت بوده شناسایی و از طریق ایمیل به آنها اطلاع رسانی شده است.

 

این محققان از ۳۳ دانشگاه کشور بوده که در حوزه های تحقیقاتی مختلف مشغول به فعالیت هستند. لازم به ذکر است امتیاز دانشگاهها، مجموع امتیازهای سرآمدان هر دانشگاه می باشد.

 

 

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.